Tyroler stråhatt med sublimerat band

Tyroler stråhatt med sublimerat band

Härlig ljus stråhatt i klassisk tyrolerstil med fullfärgstryckt design på bandet. Band i återvunnen polyester med sublimeringstryck i obegränsat antal CMYK- eller PMS-färger för en kreativ design och ett tryck som inte bleknar. Tillgänglig i fyra olika storlekar S till XL. Minimum 100 st/storlek (beställningar på 50-100 st tillverkas i en storlek). Certifierad enligt OEKO-TEX® Standard 100. EU-produktion med 100% grön el från förnybara källor.


Priser
Antal 50 100 200 300 500 1000 2000
Pris/st 82,00 66,00 60,00 58,00 54,00 52,00 50,00
   Alltid personlig service med genomgång av din önskade beställning.
   Du får alltid ett korrektur innan beställningen blir bindande.

Beräkna pris

Antal  (Minsta antal 50 st)

Totalt pris
kr


Prisspecifikation
Fråga oss om produkten

st

   08-641 37 77
   info@cicerotryck.se



Headwear

Headwear tillhör branschens marknadsledande leverantörer av kepsar och mössor. Varumärket finns i över 14 st länder världen över och används av både företag, elitklubbar och kändiseliten. En del av den framgångsrika filosofin som präglat Headwear sedan starten 1974 har alltid varit:
Nyskapande idéer, hög service, god kvalité, snabba leveranstider och en attraktiv prisbild.


Visa samtliga produkter frånHeadwear
Artikelnummer HT64
Storlek Vuxen 55 cm, 56 cm, 57 cm, 58 cm, 59 cm, 60 cm
Material 100% palmlöv - Band i 100% återvunnen polyester
Tryckmetoder Sublimerad. Kan fås i egen PMS. Ingen begränsning på antal färger eller tryckstorlek. Fototryck och toningar möjligt.
Leveranstid Ca 4 veckor från godkänt korrektur
Information Frakt och moms tillkommer
Förpackning Kartong
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.